Historie společnosti

1989 Občasné tlumočení během studia v Německu – pouze jako studentská brigáda. Ale i v tehdejším Československu bylo tehdy již možné být tlumočníkem na volné noze.

1990 Registrace firmy „Jaromír Rux – překladatel“ u tehdejšího národního výboru. Opatrná pracovnice úřadu mi důrazně doporučila, abych službu neposkytoval cizincům, „aby z toho nebyly nějaké problémy“, což je ale u tohoto druhu práce jen obtížně splnitelné přání …. Ach jo, taková byla doba.

1991 Zavedení názvu KLASSE, jméno firmy se mění na Jaromír Rux - KLASSE.

1993 Přibrání kolegy Ladislava Vacka, založení sdružení, dále pod jménem Jaromír Rux - KLASSE. Jediná a poslední změna v personálním složení majitelů firmy. Přesun pracoviště z bytu do první kanceláře v Jankovcově ulici. Kancelář jsme dostali do pronájmu v dezolátním stavu, dvě místnosti v suterénu. První dva měsíce jsme pracovali na úpravách. V té době se nedal koupit standardní kancelářský nábytek, musel být vyroben na zakázku. Kancelářskou lampu (slouží dodnes) jsem přivezl ze Soluně.

1994 Registrace ochranné známky KLASSE ®

2002 Povodeň, nová kancelář na Letné v krásném domě. Vlastně vynucená změna k lepšímu.

2004 Zavedení normy ISO 9001:2001.

2006 Transformace sdružení na společnost KLASSE, s.r.o. Formální změna z důvodu neochoty velkých firem zadávat velké projekty OSVČ.

2010 Jmenování J. Ruxe soudním tlumočníkem Rozšíření činnosti do Německa Členství v Komoře soudních tlumočníků České republiky.

2011 Získání prvních stálých zákazníků z Asie.

2012 Webové stránky z roku 2002 (facelift 2009) konečně předělány na moderní.